Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat.

W dniach 25-26 marca 2017 na lubelskiej pływalni „Aqua” rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat. W zawodach tych punktują nie tylko najlepsi lecz wszyscy zawodnicy drużyny bez względu na wynik czy miejsce. Ideałem jest więc mieć nie tylko silną ale też jak najliczniejszą drużynę .

Bardzo dobrze spisała się drużyna 13 latków w składzie: Klaudia Malec, Julia Bednarz, Katarzyna Szuper, Julia Malinoś, Zuzanna Sioma, Klaudia Wróblewska, Magdalena Ulanicka, Joanna Sosnowska, Emilia Hauzner .Filip Łagożny , Jakub Abraszek i Igor Dubiel. Zawodnicy „ORKI” już od pierwszych konkurencji rozpoczęli zacięty bój o zwycięstwo z drużyną Olimpii Lublin. W trakcie dwóch dni zawodów  kolejność zmieniała się kilkakrotnie . Ostatecznie zwyciężyła OLIMPIA Lublin, która uzyskała 12 181 pkt, przed ORKĄ Zamość – 11 643 pkt. I OLIMPIJCZYKIEM 23 Lublin – 10 218 pkt. Sklasyfikowanych zostało 13 drużyn  województwa Lubelskiego.

Wszystkie rozegrane konkurencje były bardzo zacięte a większość stała na bardzo wysokim poziomie, co z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w rankingu europejskim i ogólnopolskim zestawieniu sporządzanym po ukończeniu tego typu zawodów w całej Polsce. Ostateczny termin rozegrania I rundy MDMM określony przez PZP mija 31 marca.

UKS „ORKA ” zdobyła łącznie 11 medali: 3 złote , 4 srebrne i 4 brązowe. Indywidualnie według kolejności rozgrywanych konkurencji medale wywalczyli : złoty medal na 100 m. st, motylkowym zdobył Jakub Abraszek,  na 100 m. st. klasycznym złoto zdobyła Klaudia Malec a brąz wywalczyła Julia Bednarz. Obie zawodniczki uzyskały znakomite czasy odpowiednio 1:18,73 i 1:18.87. Trzeci na tym samym dystansie wśród chłopców był Filip Łagoźny. Filip również uzyskał bardzo dobry czas 1:16,18. Wyniki specjalistów stylu klasycznego na pewno dadzą im miejsce w ścisłej czołówce kraju tej kategorii wiekowej .

Ostatni medal pierwszego dnia zawodów wywalczyła sztafeta 4 x 50 m., st. zmiennym ( bez względu na płeć) w składzie : Klaudia Malec , Julia Bednarz, Katarzyna Szuper i Julia Malinoś. Dziewczyny przegrały jedynie o 13 setnych złoty medal ze sztafetą Wisły Puławy , w której składzie startowali sami chłopcy.

Drugiego  dnia zawodów, jako pierwszy, srebrny medal w konkurencji 100 m. st.dowolnym zdobył Jakub Abraszek. Srebro na dystansie 200 m. st. klasycznym wywalczyła Klaudia Malec. Taki sam krążek na tym samym dystansie w konkurencji chłopców zdobył Filip Łagożny.  Ostatni indywidualny medal koloru brązowego na 200m. st. zmiennym dołożyła Klaudia Malec.

Pięknym zakończeniem zawodów był bardzo emocjonujący wyścig sztafetowy 4×50 m stylem dowolnym , w którym dziewczęta Orki zdobywając złoty medal zrewanżowały się sztafecie z Puław złożonej ponownie z samych chłopców. Sztafeta płynęła w tym samym składzie: K.Szuper, J.Bednarz, K.Malec i J.Malinoś.

II runda MDMM zostanie rozegrana w dniach 17-18 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wszystko wskazuje na to , że zdobyte przez ORKĘ punkty – 11 643, prawdopodobnie uplasują ją w pierwszej 20-tce najlepszych Klubów w całej Polsce.

Drużyna 12 – latków, która składała się z 2 dziewcząt (Julia Pożdzik i łucja Żelazny) oraz 5 chłopców ( Jakub Rymarz, Kacper Adamowicz, Grzegorz Szadkowski , Michał Sałapat i Filip Sałamacha )  uplasowała się na 7 miejscu  z wynikiem 3357 pkt. Jedyny medal w tej kategorii wiekowej wywalczył Jakub Rymarz na 100 m. st. dowolnym.