ORKA 2 razy na podium

W niedzielę 19 listopada w lubelskiej Aqua rozegrana została V, finałowa runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Zgodnie z regulaminem w zawodach startują zawodniczki i zawodnicy w przedziale od 10 do 13 lat. Wyniki klasyfikowane są zarówno w poszczególnych kategoriach: 10-11 lat, 12 lat, 13 lat, jak i wszystkich łącznie. W dwóch kategoriach:12 i 13 lat Orka uplasowała się na wysokim 3 miejscu a w klasyfikacji końcowej ligi obejmującej wszystkie startujące roczniki zamojski klub zajął 5 miejsce.

W ostatniej rundzie wystartowało 269 zawodniczek i zawodników z 15 klubów województwa. Orkę w Lublinie reprezentowali: Adamczyk Antoni, Baniak Mikołaj, Bartkowska Martyna, Bondyra Zuzanna, Brogowska Maria, Czajkowska Julia, Czerwiński Jakub, Furman Hanna, Ghobrial Dylan, Hałas Maja, Harbuz Milena, Kahan Aleksander, Kędziera Maciej, Leszkowicz Hubert, Maksymchuk Matviy, Maksymchuk Ostap, Matwiejczuk Kamil, Mazur Maria, Mazur Piotr, Repeć Nadia, Siewień Igor i Wołoszyn Julia.

Najlepiej, nie po raz pierwszy zaprezentował się Maciej Kędziera, który zaliczył bardzo udany debiut na dystansie 50 m stylem klasycznym. Maciek z czasem 32,82 nie tylko wygrał tę konkurencję, drugiego zawodnika z Avii Świdnik wyprzedzając o niemal 2 sekundy, ale poprawił też rekord klubu w tej konkurencji wśród 13 latków. Wynik ten plasuje go też na 7 pozycji w Polsce wg rankingu europejskiego wśród 13 letnich młodzików. Na 2 miejscu w rankingu europejskim Maciej figuruje na 50 m stylem dowolnym-25.54 s. Drugie bezsprzecznie zwycięstwo M.Kędziera odniósł na dystansie, na którym czuje się wyśmienicie czyli 100m stylem dowolnym-57,88. Wyniki Maćka były najwartościowsze wg tabel punktowych co pozwoliło na wywalczenie tytułu najlepszego zawodnika zawodów. Maciek zostałby bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem całej ligi, lecz indywidualna klasyfikacja została przez nowy Zarząd LOZP wykreślona z regulaminu.

Wśród 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych konkurencjach podczas dekoracji z zamościan prezentowali się(wg. rozgrywanych konkurencji):

Czerwinski Jakub-2 na 200 zmiennym,

Adamczyk Antoni-6 na 200 zmiennym,13 lat.

5 miejsce w wyścigu sztafetowym zajęły najmłodsze dziewczęta w składzie: Wołoszyn Julia, Hałas Maja, Furman Hania i Mazur Maria.

3 miejsce wywalczył zespół sztafetowy 12 latków w składzie: Matwiejczuk Kamil, Maksymchuk Ostap, Kahan Aleksander i Maksymchuk Matviy.

4 miejsce wywalczyły 13 letnie zawodniczki Orki w składzie: Brogowska Maria, Repeć Nadia, Harbuz Milena i Bondyra Zuzanna.

1 miejsce wywalczyli 13 letni zawodnicy w składzie: Kędziera Maciej, Czerwiński Jakub, Adamczyk Antoni i Leszkowicz Hubert.

Klasyfikacja końcowa WLDiM 2023:1-UKS SP 23 Lublin 2112 pkt, 2-UKS Olimpijczyk 23 Lublin 1624, 3-MTP Lublinianka 1590, 4-KU AZS UMCS Lublin 1469, 5-UKS Orka Zamość 1339, 6-KP Avia Świdnik1324, 7-KS Wisła Puławy 1247, 8-UKS 51 Lublin 502, 9-RWKS Sparta Biłgoraj 492, 10-UKS Skarpa Lublin 473, 11-UKS Wodnik Krasnystaw 437, 12-UKS SP5 Swim Lublin 340, 13-KS Narwal Międzyrzec Podlaski 247, 14-UKP Fala Kraśnik 130, 15-KS Olimpia Lublin 14 pkt.

Gratulacje dla zawodników, trenerów i rodziców, którzy w wielkim stopniu przyczyniają się do sukcesów młodych pływaków.